Mind Lab’i kısaca, “düşünce oyunlarını kullanmak sureti ile öğrencilerin düşünme becerilerini ve buna bağlı olarak da yaşam becerilerini eğiten ve geliştiren bir metod” olarak tanımlayabiliriz.
Mind Lab, zeka oyunlarını araç olarak kullanarak, çocukların sosyal (takim çalışması kurabilme, empati, sosyal ortama uyum)duygusal (kararlı, öz disiplinli, duygularını kontrollü yasayabilme…) ve bilişsel (problem çözme, karar verme, sözel beceriler, stratejik ve yaratıcı düşünme, …) becerilerini geliştirmeye yönelik bir programdır.

4 yaşından 18 yaşına kadar her sene çocuklara; Mind Lab programındaki metodlar, stratejiler yaşlarına uygun olarak hazırlanmış ders planları ile verilmektedir.

14 yıldır ABD’den Japonya’ya 30’a yakın ülkede uygulanmakta olan bir program olup, bu sayı her geçen gün hızla artmaktadır. Yale Universitesi ve Northumbria Universitelerinde yapılmış birçok bilimsel çalışma ile Mind Lab’in etkinliği kanıtlanmıştır.

Mind Lab programı, hafta içi veya Cumartesi günleri haftada 1 gün
1 saat
olarak uygulanmaktadır.

Her yaş grubu için 1 senelik program 36 haftadan oluşmaktadır. Sene içerisinde 3 kur olarak verilmektedir. Her kur 12 saat yani 12 haftalık bölümü kapsamaktadır.

Her kur sonunda yapılan veli toplantıları ile çocuklarla ilgili gözlemlerimizi sizler ile paylaşıyoruz.

Ayrıca Mind Lab Programı İstanbul, İzmir, Antalya, Mersin, Edirne, Zonguldak….şehirlerinde bulunan bazı özel okullarda haftada 1 gün 1 ders olarak uygulanmaktadır.

“Not by force shall the children learn, but through play”
“ Çocuklar zor ile değil, oynayarak öğrenmeliler ” Plato (427-347 BC)

“I never teach my pupils; I only attempt to provide the conditions in which they can learn”
“Ben hiç bir zaman öğretmem, yalnızca öğrencilerime öğrenebilecekleri ortamı sağlarım”
Einstein (1879-1953)


Mind Lab, Hikaye Saati ve English Time programlarımızla 2 yaşından 18 yaşına kadar tüm yaş gruplarına yönelik aktivitelerimizle çocukların eğlenerek öğrenmelerini hedefliyoruz.

Programlarımız
Resimler
İletişim
 

“ Çocuklarınızın yaşamın her döneminde kendisine gerekecek olan beceriler kazanmasını ama tüm bunları yaparken oynayıp eğlenmesini istiyorsanız o’nu Mind Lab ile tanıştırmalısınız “

 
 
 
  Copyright 2008 - Gelişim Atolyesi Site Tasarımı Visual Arts New Media