SIRA DIŞI BİR DENEYİM

Mind Lab Olimpiyatları, dünyanın birçok ülkesinden çocuğu, heyecanlı ve keyifli bir rekabet ortamında bir araya getiren bir eğitim sürecidir. Bu süreç, okullardaki Mind Lab eğitimi ile başlar, okul turnuvaları ve yerel karşılaşmalarla devam eder ve uluslararası şampiyona ile sonuçlanır. Her okul takımı yaşları 9 ila 12 arasında olan dört oyuncudan oluşmaktadır. Yerel turnuvaların Nisan-Mayıs aylarında tamamlanmasını takiben, uluslararası şampiyona Haziran ayının ilk yarısında, her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilir.

Tüm bu aşamalar hesaba katıldığında, bu olayın tüm sürecinde binlerce çocuk yer almaktadır. Beş kıtadan binlerce genç oyuncu önce kendi ülkelerinin en iyi oyuncusu olmak, sonra da ülkelerini diğer ülkeler önünde en iyi şekilde temsil edebilmek için, oyun masalarının etrafında buluşurlar.Olimpiyat Oyunları

Olimpiyatlarda, tüm yıl boyunca Mind Lab eğitimi çerçevesinde çocuklara verilmeye çalışılan bilişsel, sosyal ve duygusal beceriler kapsamında bir değerlendirme yapılır. Çocuklar müsabaka deneyiminde bu becerilerden özellikle takım çalışması, özdisiplin, empati ve hedefe varma kararlılığı becerilerini sergileme olanağı bulurlar.

Olimpiyatlarda dört farklı oyun oynanmaktadır : Abalon, Dama, Koridor ve Okti.

Abalon : Harmonize yapıları algılama, sabır ve hızlı adaptasyon becerilerini geliştiren keyifli bir strateji oyunudur.
Dama : Çabuk hesap yapabilme ve uzun vadeli planlama becerilerini geliştiren klasik bir strateji ve taktik oyunudur.
Koridor : Konsantrasyon, derinlemesine analiz gücü, belirsizlik durumunda karar verme ve esneklik becerilerini geliştiren ilginç bir oyundur.
Okti : Kısıtlı kaynakları amaca yönelik olarak en etkin şekilde kullanabilme, planlama ve kısıtlama altında çalışabilme becerilerini geliştiren modern bir oyundur.Değerler ve Hedefler


1. Karşılıklı saygı, tolerans, dürüstlük ve adil oyunculuğun hem yarışmalarda hem de gerçek yaşamdaki önemini göstermek.

2. Çok farklı kültürlerden ve altyapılardan gelen çocukları, ortak bir amaçta buluşturmak.

3. Mind Lab düşünce stratejilerini, duygusal ve sosyal becerileri uygulama alanı yaratmak.

4. Küresel anlamda bir düşünce ve düşünce oyunları kültürü yaratmak.

Mind Lab Olimpiyatları, katılımcıların ömürleri boyunca unutamayacakları bir deneyim olmanın yanı sıra, ders yılı boyunca öğrendikleri metodları uygulama fırsatı bulabildikleri muhteşem bir sene sonu etkinliğidir.

Oyuncuların turnuvalar esnasında sergiledikleri karşılıklı saygı, olağanüstü konsantrasyon, sabır ve disiplini gördüğünüzde, Mind Lab Olimpiyatları’nın, çocuklarımıza daha iyi ve kardeşçe bir dünya yaratma yolunda gereken temeli vermek adına ne denli önemli olduğunu anlayacaksınız.

Detaylı Bilgi İçin : www.mindlab-olympics.com

 
 

“ Çocuklarınızın yaşamın her döneminde kendisine gerekecek olan beceriler kazanmasını ama tüm bunları yaparken oynayıp eğlenmesini istiyorsanız o’nu Mind Lab ile tanıştırmalısınız “

 
 
 

 

 

 
 
  Copyright 2008 - Gelişim Atolyesi Site Tasarımı Visual Arts New Media